KURUMUMUZDA AÇILAN KURSLAR

BERBERLİK KURSU

EL SANATLARI (MAKROME) KURSU

BİNA İÇİ ELEKTRİK TESİSATÇILIĞI KURSU

KARO FAYANS

EL SANATLARI (AHŞAP BOYAMA) KURSU

BİLGİSAYAR KURSU

EDİRNE F TİPİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ KAPALI CEZAEVİ EĞİTİM BİRİMİ ETKİNLİKLERİ

      Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutukluların eğitimine çok büyük önem gösterilmektedir. Bu doğrultuda Atatürk İlke ve İnkılaplarını temel alarak eğitim etkinliklerimiz düzenlenmektedir ve Bakanlığımızın belirtmiş olduğu tüzük, genelge ve yönetmelikler doğrultusunda çalışmalarımız sürmektedir. 
           Eğitim Biriminden bilgi almak isteyen herkesle yeterince açık bir şekilde yüzyüze görüşmeler yapılır ve öğrenmek istedikleri her alanda kendilerine bilgi verilir. İsteyen herkese yol gösterici açıklamalarda bulunulur ve danışmanlık görevi üstlenilir. Belirli zaman aralıklarla sıklıkla sorulan soruları açıklayıcı nitelikte genel bir duyuru kontrol merkezinden yapılır. 
İnsan yaşamında eğitimin öneminin tartışılmaz olduğu ilkesinden yola çıkarak eğitim etkinliklerimizi bütün içtenliğimiz ve özverimizle sürdürmekteyiz.


Eğitim Etkinliklerimizi özetlersek : 

Açık Öğretim Fakültesine devam edenlerin ve kayıt yaptırmak isteyenlerin gerekli işlemleri titizlikle yapılmaktadır ve gerekli bütün danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır. 

Açık İlköğretim Okuluna devam edenlerin ve kayıt yaptırmak isteyenlerin gerekli işlemleri titizlikle yapılmaktadır ve gerekli bütün danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır. 

Aynı şekilde Açık Öğretim Lisesine devam edenlerin ve kayıt yaptırmak isteyenlerin gerekli işlemleri titizlikle yapılmaktadır ve gerekli bütün danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır. 

Özenle seçilmiş doğal yaşam ve kültür ile ilgili belgeseller belli zaman aralıklarıyla yayınlanmaktadır. Bütün bunlara ek olarak en son sinema filmleri hükümlü ve tutukluların istekleri doğrultusunda seçilerek gösterilmektedir. 

Kurum Kitaplığımızda binden fazla kitap bulunmaktadır. Bunlar özenle seçilmiş olup; Dünya Klasikleri, bilimsel, kültürel ve psikolojik kitaplardan oluşmaktadır. İsteyen her hükümlü ve tutuklu kütüphaneden istediği kitabı okumak için alabilir. Ayrıca, kendi kitaplarından belirli bir sayıya kadar olanını, ders kitaplarından istediği kadarını da yanında bulundurabilir. Kitap okumak veya ders çalışmak için hükümlü ve tutuklular istediği arkadaşlarıyla birlikte belirli bir süre boyunca kütüphanede bulunabilir. 

Her Çarşamba günü isteyen hükümlü ve tutuklular için Diyanet Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve konusunda uzman olan arkadaşımız ile konuşma ve sohbet etkinlikleri düzenlenmektedir .